Працюємо Пн-Сб 9:00-20:00
Найпопулярніша група на єдиному податку для підприємців в Україні на даний момент - це ФОП 3 група. Більшість підприємців, які хочуть відкрити ФОП, при цьому мати право наймати необмежену кількість працівників, працювати з юр. особами, фіз. особами та підприємцями на загальній системі оподаткування, якраз обирають третю групу єдиного податку.
Фіксований податок у вигляді відсотка від доходу, який потрібно сплатити в бюджет, може не лякати підприємця, у якого є плани на розвиток свого бізнесу. Саме ті підприємці вибираючи єдиний податок на 3 групі, ґрунтуються на низці переваг, а саме: безпроблемна робота як з фізичними та юридичними особами та отримання доходу, як у національній, так і іноземній валюті.
У попередніх статтях ми більш детально розповідали про 1 групу єдиного податку, а також про 2 групу єдиного податку в Україні, а саме як подавати звіти, які потрібно сплачувати податки, а також як вести звітність в Україні при виборі системи оподаткування. У цій статті ми також розглянемо всі ці питання тільки для 3 групи єдиного податку (далі - ЄП) нижче.
Перше, це оформлення вашого бізнесу у держ. реєстратора на 3 групі ЄП. Також, варто зазначити, якщо ви вже є підприємцем, то ви можете перейти з інших груп на третю групу ЄП, а також із загальної системи оподаткування, при цьому подавши за 15 днів заяву до початку кварталу на перехід.
Друге, визначення ліміту доходу за календарний рік для 3 групи ЄП, а також найм працівників. На даний момент лімітом, за якого ви можете отримувати за календарний рік доходу на ФОП 3 групі, становить 7 млн. грн. Якщо ви перевищуєте цей ліміт, то вас можуть перевести на загальну систему оподаткування. Оформляти працівників при цьому ви можете без обмежень, які існують для інших груп ЄП, а детальніше як оформити працівника можете прочитати – тут.
Ставки податків для ФОП третьої групи єдиного податку становлять для неплатників ПДВ – 5%, а для платників ПДВ – 3%. Правило сплати податків для 3 групи прості, якщо є дохід, ви показуєте та декларуєте доходи та сплачуєте податки, якщо ні, то податки не сплачуєте.
Платити ЄП на 3 групі потрібно раз на квартал, після того як задекларували доходи протягом 10 днів. За прострочення сплати податку передбачено штраф у розмірі 10% від суми боргу по ЄП - до 30 днів не сплати податку, а також 20% від суми заборгованості – після 30 днів не сплати. Пеня за прострочення нараховується з 91 дня несплати ЄП вами. Якщо ви не платитимете два квартали поспіль, то вас можуть перевести на загальну систему оподаткування.
Щоквартально вам необхідно оплачувати ЄСВ, не дивлячись, є у вас дохід від діяльності чи ні. На даний момент це 22% від мінімальної зарплати, а оплачувати потрібно до 20 числа кожного кварталу (до 20 чисел квітня, липня, жовтня та січня за четвертий квартал). Штраф за несплату складає 20% від несплачених або вчасно несплачених сум ЄСВ та пені за кожен день несплати. Звіт по ЄСВ подається в першому місяці року за попередній, за прострочення подання звітності чекає на вас штраф.
Звітність з єдиного податку на 3 групі потрібно подавати щоквартально, а саме: протягом 40 днів після закінчення звітного кварталу. Якщо подали не вчасно або запізнилися з поданням декларації на 3 ФОП ЄП, на вас чекає штраф, який за повторні дії може бути збільшений у рази. У разі помилок, ви можете подати уточнюючу декларацію та виправити помилки.
Також, введення книги обліку доходів не скасовано, і на третій групі ЄП та її необхідно вести. Є законодавчі ініціативи щодо її переведення на електронний вигляд або скасування загалом для платників єдиного податку для всіх груп.
Якщо у вас залишилися питання, ставте їх нам унизу!