Працюємо Пн-Сб 9:00-20:00
Реєстрація підприємництва та бізнесу в Україні стала простою і на даний момент відкрити ФОП онлайн стало простіше. При реєстрації вашого малого бізнесу у вас буде питання вибору системи оподаткування, а саме вибрати загальну систему оподаткування або спрощену. Про дані системи оподаткування ви можете прочитати - тут. У цій статті я вкажу, які переваги і як вести бізнес на 1 групі спрощеної системи оподаткування на єдиному податку.
Вибравши 1 групу єдиного податку, ви зіткнетеся з рядом питань: «Скільки потрібно сплачувати єдиний податок (ЄП) на 1 групі?», «Як перейти на 1 групу ЄП з іншої групи? », «Якими видами діяльності можна займатися на 1 групі єдиного податку?». Це лише частина питань, які ви можете нам поставити, що стосується 1 групи єдиного податку (далі – ЄП). Виходячи з цього, ми розкриємо всі тонкощі запровадження бізнесу на 1 групі єдиного податку в нашій статті нижче по поличках.
Ви як майбутній підприємець, який вирішив перейти на 1 групу ЄП, повинні дотримуватися певних правил.
Перше, у вас повинен бути ліміт по діяльності через доход, наприклад, в 2020 році він дорівнює – 1 млн. грн. Якщо цей ліміт перевищує 1 млн. грн., то вам потрібно буде переходити на вищу групу ЄП або на загальну систему оподаткування.
Друге, ви не маєте права наймати найманих працівників. На жаль, на 1 групі ваше ФОП не має права наймати найманих працівників, а у випадку перевірки та наявності працівника з боку контролюючих органів може бути вам дано штраф.
Третє, у вас є обмеження на види діяльності. Так як ваш ФОП 1 група, призначений в основному на діяльність на ринках із торгових місць або надавати побутові послуги населенню. Таким чином, перед тим як зрозуміти чим ви найматиметеся на вашому ФОП 1 групі уточніть коди КВЕД. В іншому випадку, вам відмовлять у реєстрації ФОП на 1 групі. Більш детально дозволені КВЕД для 1 групи ФОП нижче, а також види побутових послуг.
Коди КВЕД, діяльність з яких дозволена на 1 групі єдиного податку:
Послуги населенню, що надаються 1 групою єдиного податку:
У момент реєстрації бізнесу або переходу на 1 групу ЄП, вам варто подати заяву на вступ на цю групу або на її перехід. З першого числа наступного місяця ви будете вважатися підприємцем на цій групі, а до цього або на загальній системі або на тій групі, на якій ви були до моменту переходу на 1 групу ЄП.
Ставка єдиного податку для 1 групи ФОП встановлюється на рівні 10% від прожиткового рівня для працездатних осіб на початок року. При цьому ця ставка може бути зменшена місцевою владою і бути нижчою. Таким чином, при роботі на 1 групі ЄП варто уточнювати з приводу рішення місцевого самоврядування щодо ставки ЄП для вашого регіону.
Платити за ставкою 1 групи єдиного податку потрібно до 20 чисел авансом за наступний місяць. Ви також маєте право сплатити єдиний податок і за весь рік, але не більше. Штраф за прострочення оплати ЄП досягатиме 50% від суми ЄП та нарахування пені, а у разі не сплати за два квартали ЄП,- анулювання як платника ЄП на 1 групі та переведення на загальну систему.
Подавати декларацію за ФОП на 1 групі єдиного податку потрібно протягом 60 днів за минулий рік, за прострочення подачі передбачено штраф. Підприємець на 1 групі зобов'язаний платити і ЄСВ, а подавати декларацію варто наступного року в першому місяці нового року.
Варто звернути увагу за дотримання запровадження книги обліку доходів, на даний момент вона повноцінно не скасована, але є можливість її скасувати у законодавця або перевести її на електронний облік.
У результаті, ми розкрили основи запровадження діяльності та нюанси ФОП 1 групи єдиного податку в Україні. Якщо вам потрібна послуга відчити ФОП у нас, звертайтесь до наших контактів. Залишились питання? Задайте нам внизу!