Працюємо Пн-Сб 9:00-20:00
У цій статті ми вам розповімо всі тонкощі та нюанси роботи та реєстрації вашого малого бізнесу на єдиному податку 2 групи ФОП. У попередній статті, ми більш детально розкрили нюанси оформлення, реєстрації та ведення 1 групи єдиного податку в Україні.
Виходячи з простих правил вам потрібно буде спочатку відкрити ФОП. Ви можете оформити ФОП онлайн, при цьому вказувати, що ви будете вести вашу діяльність на 2 групі єдиного податку за спрощеною системою оподаткування. Якщо у вас є труднощі у виборі діяльності або систем оподаткування, ви можете ознайомитися з нашою статтею - тут.
Ми в нашій статті нижче детальніше розповімо вам, як оформити ФОП 2 група на єдиному податку (далі - ЄП), які платити податки і за якою ставкою, як вести облік на 2 групі ЄП та багато іншого. Отже, ми розкриємо повністю всі нюанси введення та реєстрації ФОП 2 групи у нашій статті нижче.
Насамперед, щоб стати на цю групу оподаткування, вам варто стати підприємцем, або бути ним і перейти на цю групу.
По-друге, основною умовою роботи на другій групі ЄП, це ліміт доходу. Ліміт доходу на даний момент складає – 5 млн. Якщо цей ліміт буде понад, то вам буде необхідно перейти на вищу групу єдиного податку, а також додатково понад суму доходу заплатити 15% податку.
По-третє, на другій групі єдиного податку, ви можете вже наймати офіційно працівників. Лімітом офіційних працівників, яких ви можете найняти на цій групі – 10. У разі перевищення кількості працівників на вашій групі більше десяти, на вас чекає штраф – переведення на загальну систему оподаткування. Про те, як найняти працівників для ФОП, ви можете прочитати в нашій статті – тут.
По-четверте, ви на 2 групі ЄП можете працювати з юр.особами, підприємцями на єдиному податку та надавати побутові послуги населенню. Складним питанням є робота між ЄП на 2 групі та підприємцями на загальній системі. Так як у кожному випадку окремо рекомендуємо консультуватися з бухгалтером, щоб не отримати штраф або не втратити статус платника ЄП на 2 групі.
Перейти на 2 групу єдиного податку ви можете з інших груп єдиного податку і навіть із загальною системою оподаткування або в момент реєстрації вашого бізнесу. При цьому, умовою переходу на другу групу ЄП має бути ваша заява на початку кварталу і вважатися платником цієї групи ви будете з наступного місяця. До переходу на 2 групу ЄП, будучи підприємцем на іншому ЄП, або на загальній системі ви рахуватиметеся до кінця місяця.
Ставка податку на другій групі єдиного податку становить 20% мінімальної заробітної плати станом на перше число нового року. Платити потрібно податок щомісяця до 20 числа чи раніше. Якщо ви прострочите платіж, то вам виставлять штраф у розмірі 50% від ставки податку. Якщо борг зі сплати ЄП буде два квартали поспіль, то податкова служба вас переведе на загальну систему оподаткування. Платити єдиний податок на другій групі потрібно незалежно отримуєте ви дохід чи ні.
Декларування доходів і подання звітності ЄП 2 групи оподаткування відбувається щорічно. Ви подаєте протягом 60 днів нового року звіт за попередній рік за ЄП 2 групи, а також звіт за ЄСВ протягом 30 днів нового року. Варто врахувати, що сплата ЄСВ є обов'язковою для ЄП на 2 групі оподаткування, незважаючи на ваші доходи платника податку та ЄСВ сплачуються щомісяця.
Необхідно зазначити, що запровадження книги обліку доходів не скасовано загалом в Україні, і на другій групі ЄП її необхідно вести. Є законодавчі ініціативи щодо її переведення на електронний вигляд або скасування загалом для платником єдиного податку для всіх груп.
У результаті, ми розглянули всі гострі питання по 2 групі ЄП на спрощеній системі оподаткування. Якщо у вас є питання щодо реєстрації та ведення бізнесу, ставте їх нам внизу!