Працюємо Пн-Сб 9:00-20:00
Перед тим як уклавши угоду або підписавши контракт, будь-який бізнесмен задумається про перевірку контрагента. Саме поняття контрагент виходить з того, що це ваш партнер по угоді або договору. Контрагент може бути також як ви, підприємцем, маючи статус підприємця (ФОП) або юридичної особи (ТОВ). Якщо цей підприємець чи юр. особа, ваш знайомий чи хороший ваш друг, то вам все одно варто його перевірити на наявність реальної реєстрації, боргових зобов'язань та багато іншого.
У цій статті я розкрию вам, на що з практики варто звертати увагу під час перевірки контрагента, а також корисні ресурси державних установ для того, щоб це зробити самостійно.
Насамперед це особистий контакт з контрагентом у його офісі. Як правило, наявність власного офісу може дати додатковий фактор, що контрагент має як фізичну та юридичну адресу свого розташування.
Другий фактор, як довго працює підприємство і який має штат працівників. Фіктивні підприємства не мають, як правило, офіційних працівників та власного офісу та зареєстровані нещодавно. Перевірити контрагента можна за наявності офісу та його відвідування для дачі оцінки.
Третій фактор, на місцезнаходження фактичної або юридичної адреси зареєстровано багато компаній. Це негативний фактор, оскільки надходять, як правило, особи, які реєструють компанії на продаж. Такий контрагент може просто купити фірму, причому за такою адресою може бути зареєстровано багато фіктивних компаній. Перевірити такого контрагента можна написавши адресу такого контрагента в інтернеті.
Четвертий фактор, директор та бухгалтер одна особа. На даний момент це зустрічається вкрай рідко, але це дуже небезпечний фактор для вас під час укладання угод з таким контрагентом. Як правило, податківці вважають це за фактор фіктивності.
П'ятий фактор, велика кількість засновників та невеликий статутний капітал. Цей фактор не такий негативний, але на нього варто звернути увагу, оскільки часта зміна засновників може негативно позначитися в майбутньому у разі не постачання товару, надання послуги та інших ситуацій.
Перевірити контрагента так і бізнес можна в Україні через відкриті державні реєстри. Цей метод за наявності умінь користуватися мінімально державними ресурсами дасть вам головну відповідь на запитання: «Варто довіряти такому контрагенту чи ні.» Цей список перевірки контрагентів буде доповнюватись в залежності від нових можливостей та відкриття реєстрів.
Дані ресурси і наші поради зверху дадуть вам можливість правильно вибирати контрагента і перевірити його на проблемних питаннях. Якщо вам потрібні послуги з реєстрації ФОП ви можете звернутися до наших контактів.
Якщо у вас залишилися питання, ми на все їх відповімо Вам у низу.