• Rus
  • UA
  • Працюємо Пн-Сб 9:00-20:00

  • Кривий Ріг вул. Героїв Ато 30в
  • 097-29-68-251
Типовий статут ТОВ в Україні. Приклад статуту для підприємства
  • Головна
  • Послуги
    • Юридичні консультації
    • Сімейне право
    • Продаж готових компаній
  • Блог
  • Контакти
  • Головна
  • Юридичний Блог юриста/адвоката
  • Статут ТОВ в Україні

Статут ТОВ в Україні

Статут ТОВ в Україні

Визначившись і вказавши назву компанії та юридичну адресу, ви перейдете до найважчого процесу, а саме для написання статуту для вашої компанії. Для приватного підприємництва складати статут не потрібно, а для великого бізнесу формування та реєстрація статуту є прямим обов'язком.

На даний момент статут підприємства можна як написати самому засновнику майбутнього ТОВ, так і замовити на формування такого статуту вже професійним юр. компаніям. У цій статті ми зазначимо, на що потрібно зосередити свою увагу, на які розділи вашого ТОВ потрібно більше часу на обмірковування, і на прикінці подати стату разом із документами на реєстрацію вашого бізнесу.

Модельний статут ТОВ. Зразок статуту підприємства

Загальне положення статуту. У цьому розділі вказуйте на підставі чого було створено ваше підприємство,  а саме протокол зборів тощо. Також, вказуйте назву вашого підприємства українською мовою та іншими мовами як воно називатиметься, а також місцезнаходження вашого ТОВ, його юридичну адресу.

Мета та предмет діяльності ТОВ. У даному розділі вказуйте, на що конкретно діяльність вашого ТОВ. Якими видами діяльності ваше підприємство займатиметься, на що потрібна ліцензія при виборі діяльності вашого ТОВ тощо.

Правовий статус підприємства. В основному в цьому розділі вказується правова основа створення ТОВ. Як правило, береться стандартний шаблон із модельного статуту.

Органи управління підприємства. Як правило, в цьому розділі вказують на формування органів у ТОВ. Такими органами управління можуть бути, як загальні збори учасників підприємства та виконавчий орган. На цей розділ варто звернути увагу, тому що опис на підставі чого можуть бути збори учасників та прийняття ними рішення дуже важливе для нормального функціонування підприємства.  Виконавчий орган, як правило, очолює директор, якого можуть ухвалити на таких зборах учасників підприємства.

Правовий статус учасників ТОВ. Цей розділ необхідний для того, щоб визначити на підставі чого може стати особа учасником підприємства, продати, викупити свою частину в підприємстві, а також вийти з учасників ТОВ. Також, у цьому розділі зазначаються виплати дивідендів, у який рядок та на яких умовах.  

Статутний капітал підприємства. У цьому розділі детальніше описується, з чого формується статутний капітал підприємства, як вносяться вклади учасників підприємства, а також збільшення та зменшення вкладів у ТОВ.

Майно підприємства. У цьому розділі вказується, що є майном підприємства, а також яким чином інше майно може стати майном підприємства.

Фінансово-господарська діяльність підприємства. У цьому розділі вказується повний перелік діяльності підприємства, а також на що націлена господарська діяльність підприємства.

Припинення діяльності підприємства. У цьому розділі вказується порядок винесення питання про ліквідацію та закриття підприємства учасниками даного ТОВ.

Додаткові положення для зразка статуту ТОВ

У попередньому розділі ми вказували, що є основними пунктами і на що варто звертати увагу на складання зразка статуту ТОВ. Також, не заборонено вказувати додаткові розділи у вашому статуті. Такими можуть бути як вид діяльності як ЗЕД, хто має право підпису, що визначено комерційною таємницею тощо.

Право підпису. У цьому розділі ви можете вказати, хто має право підпису на підприємстві у прийнятті рішень тощо. Як правило, право підпису має директор та бухгалтер.

Облік та звітність підприємства. Як правило, вказується, хто веде звітність підприємства, а так само як ким надаються звіти про діяльність підприємства на загальних зборах їх учасників .

Зовнішньоекономічна діяльність підприємства. Цей розділ необхідний для підприємства, яке здійснюватиме таку діяльність. У цьому розділі зазначаються, якими видами діяльності буде займатися ваше ТОВ та на яких підставах та умовах.

Комерційна таємниця. У цьому розділі вказується, що є комерційною таємницею на підприємстві, ким визначається, що є комерційною таємницею тощо.  

Якщо у вас залишилися питання, щодо складання статуту звертайтесь до наших контактів або залиште питання нам по формі нижче! 

Дмитро К.
19 Липня 22
28
0
Теги
ТОВ

Задати юридичне питання

Ім'я
Електронна пошта
Задати питання

Популярні пости

Реєстрація та відкриття ФОП, ІП та СПД у Кривому Розі
94
14.07.22
Ризики під час роботи ТОВ чи ФОП з договорами
67
19.07.22
Як вибрати КВЕД для ФОП або ТОВ
63
15.07.22
Назва компанії ТОВ в Україні
58
19.07.22
Порядок виходу учасника з ТОВ
52
19.07.22

Теги

бізнес (8) розлучення (1) ТОВ (17) СПД (2) бухгалтер (1) ФОП (24) ПДВ (2) юридична консультація (1) аліменти (1) ПП (2) ІП (2) КВЕД (1) договір (2) податки (7)

Останні коментарі

Доброго дня Марина. Ні не треба.
Дмитро К.
02.03.23
Добрий день, чи потрібна ліцензія на КВЕД 86.90 (п...
Марина
22.11.22
© Юридична компанія, 2013-2022

Відкриття та закриття бізнесу в стислий термін наш профіль!

Компанія
  • Юридичні консультації
  • Сімейне право
  • Продаж готових ТОВ
  • Блог
Контакти

Працюємо Пн-Сб 9:00-20:00

Кривий Ріг вул. Героїв Ато 30в

097-29-68-251

Зворотній зв'язок

Пошук по сайту