Працюємо Пн-Сб 9:00-20:00
На момент створення вашого ТОВ ви можете поставити запитання про статутний фонд вашої фірми. Визначивши назву компанії, а також юридичну адресу, ви ламатимете голову який статутний капітал вказувати при формуванні вашого ТОВ. У нашій статті ми розглянемо, яким має бути статутний капітал ТОВ, яким він має бути мінімум і в яких випадках вам потрібно буде його збільшувати або просто змінювати.
Варто нагадати, що якщо ви хочете просто купити ТОВ, то в даному випадку статутний капітал буде нарівні із внесеною сумою, а при перереєстрації ви зможете його збільшити або зменшити. Але це стосується тільки тих випадків, де ви купуєте фірму. Але, якщо ви реєструєте фірму або її ведете вже, то ця стаття є для вас.
Статутний капітал повинен бути у кожної компанії ТОВ. Це прямий обов'язок за дотримання закону під час реєстрації або запровадження підприємства. Статутний капітал ТОВ повинен відображатися у відсотковому співвідношенні кожної частини, внесеної учасником ТОВ, а кошти, які вносяться до статутного капіталу, повинні відображатися в національній валюті.
Вимоги щодо статутного капіталу ТОВ в Україні на даний момент відсутні. Іншими словами, ви можете внести будь-яку суму, яку буде відображено як статутний капітал. Якщо форма організації вашої компанії буде ТОВ, то вимог немає для мінімальної суми, а якщо ви створюєте акціонерну компанію, то в даному випадку вимоги будуть. При цьому є вимоги щодо статутного капіталу для ТОВ щодо виняткових видів діяльності.
Особливі вимоги до статутного капіталу за видами діяльності ТОВ:
Статутний капітал підприємства можна поповнювати, і вносити до нього певні активи.
Розглянемо, які активи можна вносити до статутного фонду вашого підприємства:
Майном вважається окрема річ, сукупність речей, а також майнові права та обов'язки та ними можуть бути:
Гострим питанням стає сам перелік активів, які не можуть бути частиною статутного капіталу вашого ТОВ.
Так, не можна вносити до статутного капіталу ТОВ:
Для більшості компаній статутний капітал вноситься його засновником або засновниками у грошовому еквіваленті. Але при цьому існують питання чи нюанси, при яких варто знайти відповідь, що можна внести до статутного капіталу чи ні.
Якщо у вас залишилися питання, ви можете їх задати нам внизу!