• Rus
  • UA
  • Працюємо Пн-Сб 9:00-20:00

  • Кривий Ріг вул. Героїв Ато 30в
  • 097-29-68-251
Договірні ризики у договорі: на що звернути увагу в договорі
  • Головна
  • Послуги
    • Юридичні консультації
    • Сімейне право
    • Продаж готових компаній
  • Блог
  • Контакти
  • Головна
  • Юридичний Блог юриста/адвоката
  • Ризики під час роботи ТОВ чи ФОП з договорами

Ризики під час роботи ТОВ чи ФОП з договорами

Ризики укладання договору

Договір – це той документ, який укладається між сторонами як господарської діяльності, так і може бути укладений між фізичними особами на території України. У даному контексті даної статті ми розглянемо договір і як він має бути укладений без залучення певних ризиків для ТОВ або індивідуального підприємця ФОП.

Для того, щоб вести будь-яку підприємницьку діяльність між контрагентами, наприклад ви вирішили відкрити ТОВ, ви повинні бути зареєстровані в реєстрі підприємців та отримати відповідний витяг з реєстру. Далі ви можете безперешкодно вести господарську діяльність як для фізичних осіб з наданням послуг, продажу товарів тощо, а також укладати договори з іншими ТОВ. для постачання товарів, послуг, які вам потрібні у вашій господарській діяльності.

Приміром, ви відкрили магазин з продажу певних товарів, але при цьому ви не є виробником товарів, а тільки надаєте послугу для людей з їх продажу. У такому випадку вам варто знайти постачальника, який вам привезе товар, а також виробника товарів і окремо з кожним укласти договори як на купівлю товару, і договори на поставку її до вас. З цієї схеми, яку ми навели вам, як приклад, варто мати договірні відносини з кожним ФОП або ТОВ, будь-то постачальник товару або завод-виробник товару.

Виходячи з вище викладеного, укладаючи договір, ви повинні переглянути всі ризики укладання таких договорів, а саме терміни поставки, форс-мажор, суд який розглядатиме спір у випадки не дотримання договору, можливість страхування товару та відповідальність сторін за договором.

На що звернути увагу під час укладання договору при уникненні ризиків

1. Форма договору. У договору мають бути реквізити, які обов'язково мають бути зазначені, а саме: місто, дата та назва самого виду договору. Договір повинен мати певні розділи, які поділяються підпунктами та конкретизують суть розділу. Наприклад, «Розділ 3 Обов'язки сторони, а п.3.1 Обов'язки сторони входять». Такий розподіл дає привід переконатися сторонам, що договір складено грамотно, і відповідає нормам діловодства.

Наприкінці договору за формою варто вказувати реквізити сторін підписантів договору з обох сторін, будь-то ФОП або ТОВ. Також рекомендовано підписувати кожну сторінку сторонами в договорі, оскільки на практиці нерідкі випадки зміни певної сторінки стороною підписувача договору на свою користь та створення довгих судових позовів у суді.

Ризик у цьому випадку в такому договорі, що не оформлений правильно документ може мати ознаки такого, що буде складно відстояти в суді правоту однієї із сторони.

2. Дотримання основних умов договору. Крім форми договору, варто обов'язково вказувати такі умови як: предмет договору, ціна та термін договору. Предметом договору може бути перевезення товарів, надання послуг, ціною вказуються сума, яка має бути сплачена стороною щодо виконання договору, а термін дії договору це у який термін мають бути виконані умови договору. Це основа договору ТОВ або ФОП при укладанні між собою щодо надання послуг або інших предметів договору в цілому.

Ризик у даному випадку в такому договорі, що невказані умови в договорі можуть не дотримуватися стороною або сторонами в цілому.

3. Використання типових договорів. Не рекомендується використовувати типові договори або шаблони, а лише в тому випадку, якщо у вас є індивідуальний договір, який ви можете використовувати для вашої господарської діяльності.

Ризик у цьому випадку в такому договорі, що ви можете взяти типові договори з інтернету, який не зможе описати повністю суть вашої діяльності або роботи з контрагентами.

Як убезпечити себе від ризиків у договорі

Насамперед, щоб убезпечити себе від ризиків у договорі, вам варто звернутися до юриста або адвоката, щоб він зміг вам прорахувати ризики, якщо ви не володієте глибоко в юридичних термінах та розумінні договірних взаємин. Як мінімум, ви заощаджуєте час, і отримаєте досвід перегляду договору та зрозумієте на практиці як відкриті та приховані  ризики у договорі. 

По-друге, вам варто перечитати договір як мінімум двічі, зробити додаткову копію і підкреслити ті питання, з якими ви не згодні або вважали спірними або вимагають відповіді від сторони, яка надала вам договір. Варто знати, що не підписаний договір, ви можете погоджувати з другою стороною і переписувати договір або окремо редагувати пункти в договорі, це точно не заборонено законом і не є поганим тоном у бізнесі.

По-третє, зверніть увагу на штрафні санкції в договорі, і чи є пункт про форс-мажору. Це не враховане правило, але дуже гостре для директора будь-якого підприємства, оскільки невиконаний договір може і спричинити зміну директора ТОВ або звільнення юриста на підприємстві. Не вчасно виконані пункти в договорі або не дотримання у строк умов у договорі може спричинити штрафи та накладення пені на підприємство або на вас, якщо ви індивідуальний підприємець. Таким чином, детально вичитуйте такий розділ у договорі, щоб не потрапити в шок від сум штрафу.

Якщо залишилися питання на цю тему, ви можете нам зателефонувати або поставити запитання нижче!

Дмитро К.
19 Липня 22
77
0
Теги
ТОВ ФОП договір

Задати юридичне питання

Ім'я
Електронна пошта
Задати питання

Популярні пости

Реєстрація та відкриття ФОП, ІП та СПД у Кривому Розі
173
14.07.22
Порядок виходу учасника з ТОВ
119
19.07.22
Назва компанії ТОВ в Україні
104
19.07.22
Як вибрати КВЕД для ФОП або ТОВ
97
15.07.22
Ризики під час роботи ТОВ чи ФОП з договорами
77
19.07.22

Теги

бізнес (8) розлучення (1) ТОВ (17) СПД (2) бухгалтер (1) ФОП (24) ПДВ (2) юридична консультація (1) аліменти (1) ПП (2) ІП (2) КВЕД (1) договір (2) податки (7)

Останні коментарі

Добрий день Олено! В даному випадку отримавши пись...
Дмитро К.
18.05.23
Доброго Дня. Допоможіть вирішити питання яке вже 2...
Олена
02.05.23
Доброго дня Марина. Ні не треба.
Дмитро К.
02.03.23
Добрий день, чи потрібна ліцензія на КВЕД 86.90 (п...
Марина
22.11.22
© Юридична компанія, 2013-2022

Відкриття та закриття бізнесу в стислий термін наш профіль!

Компанія
  • Юридичні консультації
  • Сімейне право
  • Продаж готових ТОВ
  • Блог
Контакти

Працюємо Пн-Сб 9:00-20:00

Кривий Ріг вул. Героїв Ато 30в

097-29-68-251

Зворотній зв'язок

Пошук по сайту