• Rus
  • UA
  • Працюємо Пн-Сб 9:00-20:00

  • Кривий Ріг вул. Героїв Ато 30в
  • 097-29-68-251
Підприємець на загальній системі України
  • Головна
  • Послуги
    • Юридичні консультації
    • Сімейне право
    • Продаж готових компаній
  • Блог
  • Контакти
  • Головна
  • Юридичний Блог юриста/адвоката
  • ФОП на загальній системі оподаткування

ФОП на загальній системі оподаткування

Загальна система оподаткування

Починаючи свій підприємницький шлях, шляхом відкриття приватного бізнесу, ви можете зіткнутися з проблемним та питанням яку систему оподаткування вибрати: загальну чи спрощену. Ми робили короткий огляд щодо питання як вибрати систему оподаткування в Україні, а в даній статті напишемо повний огляд загальну систему оподаткування.

Про загальну систему оподаткування в Україні практично мало хто цікавиться, оскільки в більшості випадків підприємець зупинитися на спрощеній системі з вибором груп через низькі ставки оподаткування.

Так, з вищим ступенем впевненості підприємець-початківець вибере 3 групу ФОП, ніж загальну систему оподаткування. На цьому моменті ми зупинимося на захист загальної системи оподаткування та опишемо її плюси та необхідність на неї перейти деяким видам бізнесу.

Як стати платником на загальній системі оподаткування в Україні

Загального правила стати на облік як платник на загальній системі оподаткування немає. При реєстрації вашого приватного бізнесу вперше або відновивши вашу підприємницьку діяльність, вам достатньо буде просто провести реєстрацію ФОП без подання документів або заяви - вас автоматично спрямують на загальну систему оподаткування.

Ви, будучи вже підприємцем, можете за 10 (десять) днів на початку кварталу подати заяву на перехід зі спрощеної системи оподаткування на загальну, при цьому, якщо у вас немає проблем з веденням бізнесу, вас переведуть без вагань. Також, ви можете і автоматично стати платником на загальній системі оподаткування, за умови порушення провадження діяльності на спрощеній системі, де податкова вас туди самостійно переведе.

Які податки сплачує ФОП на загальній системі оподаткування

На даний момент, обов'язковими податками є: ПДФО (податок з доходів фізичних осіб) – 18%, військовий збір – 1,5% та сплата ЄСВ (єдиний соціальний внесок) – 22%. При цьому перевага загальної системи над спрощеною системою оподаткування в тому, що на загальній системі податки та внесок сплачуватиметься після вирахування витрат. Іншими словами, доходи мінус витрати, а лише потім відрахування податків з різниці. Якщо на спрощеній системі вважається податки тільки з доходу, то на спільній з розрахунки доходів та витрат.

ПДФО і військовий збір при цьому сплачуватимуться щоквартально, і після 10 (десяти) днів після подання декларації. Якщо витрати за квартал були понад доходи, відповідно ви податок не сплачуєте. На початку наступного року протягом 40 (сорока) днів вам потрібно буде подати декларацію річну про ваші доходи та витрати у розрізі подання декларацій.

ЕСВ підприємцем на загальній системі оподаткування сплачуватиметься також 22% від чистого доходу, при цьому податок платиться щокварталу, а декларація наступного року подається в рядки як при сплаті ПДФО, але окремо заповненою декларацією та звітом.

Штрафи з податків на загальній системі оподаткування

Також існують і штрафні санкції на підприємців на загальній системі оподаткування. Якщо ви занизили чистий дохід і податкова служба це виявила під час перевірки, то вам можуть виставити штраф у розмірі 25% від виставленої суми, а якщо виявлять повторно – 50% при повторній перевірці протягом трьох років.  За прострочення сплати ПДФО можуть виставити штраф у 10% від не сплаченої суми та 20% від не сплати, якщо ви не зробите переказ коштів протягом 30 днів встановленого рядка. Також існує і пеня, яка починається з 91 дня з моменту не сплати ПДФО.

Штраф за несвоєчасну оплату або несплату ЄСВ встановлюється у розмірі 20%, а також пеня у розмірі 0,1% за кожен день прострочення. Також існують штрафи за несвоєчасне подання декларації з доходів, а відповідальність передбачена за несвоєчасне декларування в адміністративному порядку.

Якщо у вас залишилися питання щодо загальної системи оподаткування в Україні, ставте їх нам внизу!

Дмитро К.
19 Липня 22
33
0
Теги
ФОП податки

Задати юридичне питання

Ім'я
Електронна пошта
Задати питання

Популярні пости

Реєстрація та відкриття ФОП, ІП та СПД у Кривому Розі
95
14.07.22
Ризики під час роботи ТОВ чи ФОП з договорами
67
19.07.22
Як вибрати КВЕД для ФОП або ТОВ
63
15.07.22
Назва компанії ТОВ в Україні
58
19.07.22
Порядок виходу учасника з ТОВ
52
19.07.22

Теги

бізнес (8) розлучення (1) ТОВ (17) СПД (2) бухгалтер (1) ФОП (24) ПДВ (2) юридична консультація (1) аліменти (1) ПП (2) ІП (2) КВЕД (1) договір (2) податки (7)

Останні коментарі

Доброго дня Марина. Ні не треба.
Дмитро К.
02.03.23
Добрий день, чи потрібна ліцензія на КВЕД 86.90 (п...
Марина
22.11.22
© Юридична компанія, 2013-2022

Відкриття та закриття бізнесу в стислий термін наш профіль!

Компанія
  • Юридичні консультації
  • Сімейне право
  • Продаж готових ТОВ
  • Блог
Контакти

Працюємо Пн-Сб 9:00-20:00

Кривий Ріг вул. Героїв Ато 30в

097-29-68-251

Зворотній зв'язок

Пошук по сайту