Працюємо Пн-Сб 9:00-20:00
Оподаткування в Україні це одне з найгостріших і найнеобхідніших питаннь в наш час. Будь-який підприємець рано чи пізно або сам розбиратиметься в системі оподаткування або найматиме бухгалтера для цього. Якщо підприємство не велике і немає великої кількості найманих працівників, то можна й самому зрозуміти систему оподаткування України. При цьому залишаються прості питання, а саме: про доходи, витрати, перевірки та багато іншого, що може хвилювати ФОП.
У нашій статті ми вказували, як вибрати систему оподаткування в Україні. У цій статті ми вкажемо гострі питання щодо оподаткування, що має знати будь-який підприємець, або принаймні не забувати. Якщо у вас залишаться питання на цю тему, ви можете їх задати нижче за вказаною формою, і ми на всі ваші запитання відповімо.
Перше правило підприємця на спрощеній системі оподаткування, що витратна частина не вказується у звітах діяльності ФОП. Наприклад, ви, будучи ФОП на 3 – групі на єдиному податку сплачуватимете ставку податку, де вирахуванням податку буде сума, яка зазначена між сторонами в договорі як дохід. Ви, звичайно, можете цю суму закласти в ціну договору перед укладенням угоди, але це нюанси вашої підприємницької діяльності. При цьому якщо ФОП 3 групи не має доходу, то він просто подає декларацію без доходу і все.
Для 1 та 2 групи оподаткування на спрощеній системі оподаткування ставка оподаткування фіксується та сплачується підприємцем щомісяця. При цьому, не береться до уваги, є у вас дохід чи ні, а також які витрати ви зазнали за вашої підприємницької діяльності.
Тут все просто, так як на загальній системі є поняття чистого доходу. Чистий прибуток це різниця між доходами та витратами. На цій системі вигідно працювати, якщо є багато витрат, і не переходити на спрощену систему.
Також, ця система оподаткування дає право менше заплатити податок або зовсім не платити, якщо витрати йдуть у більший бік ніж доходи, - це і є перевагою даної системи.
Обов'язково для обох систем на даний момент платити ЄСВ. При цьому не важливо, чи є у вас дохід чи ні на місяць, які ви зазнали витрати, чи витрати більше у вас, ніж дохід. Існують різні поправки щодо несплати ЄСВ під час карантину чи інших змін до законодавства України, при цьому потрібно завжди тримати руку на пульсі підприємцю у разі таких змін.
Якщо вам потрібна консультація з бізнесу або послуга реєстрація ФОП, звертайтесь до наших контактів.