• Rus
  • UA
  • Працюємо Пн-Сб 9:00-20:00

  • Кривий Ріг вул. Героїв Ато 30в
  • 097-29-68-251
Вихід учасника з ТОВ: як оформити його правильно в Україні
  • Головна
  • Послуги
    • Юридичні консультації
    • Сімейне право
    • Продаж готових компаній
  • Блог
  • Контакти
  • Головна
  • Юридичний Блог юриста/адвоката
  • Порядок виходу учасника з ТОВ

Порядок виходу учасника з ТОВ

Вихід з ТОВ

Одним із важливих питань щодо входу учасника ТОВ є і вихід учасника з цього підприємства. Учасниками ТОВ  можуть бути особи які зробили свій внесок у статутний капітал підприємства та пропорційно є співвласниками даного ТОВ. Також, дані учасники при входженні до ТОВ або у створенні підприємства повинні чітко прописувати умови як входження до ТОВ, так і процедуру виходу, щоб у період таких процедур не виникло юридичних питань у сторін.

На практиці, існує закон, який регулює дані процеси, що стосується виходу учасника з ТОВ як добровільно та за згодою інших учасників. Але закон не може перекреслити процесуальний документ як статут ТОВ, де процедура виходу або входу нового учасника може детально прописатися, де питань у юристів та адвокатів можуть і не виникнути. На всі гострі питання щодо виходу учасника з ТОВ. ми опишемо в нашій статті, а всі актуальні питання відповість юрист, який проводить процедури з реєстрації ТОВ.

Підстави для виходу учасника з ТОВ

Підстав для виходу учасника з підприємства може бути кілька, як самостійний вихід учасника, за рішенням суду на накладення арешту та реалізацію частки в ТОВ, продаж частки, а також не внесення частки до статутного капіталу самого підприємства.

Самостійність виходу з підприємства залежить від частки учасника, за якої він може вийти самостійно, не питаючи інших учасників бізнесу, так і за якого йому обов'язково за законом необхідно отримати письмову відповідь, за якої він вийде з підприємства лише у разі їх схвалення. Про ці частини та процедуру виходу учасника з ТОВ ми більш детально опишемо нижче.

Рішення суду та робота виконавця на стягнення частки учасника може бути накладена лише у тому випадку, якщо є заборгованість або борги учасника перед третіми особами за таким рішенням суду. У такому разі виконавча служба може реалізувати частку учасника виставивши її на продаж, але перед цим запропонувавши її купити учасникам такого ТОВ.

Продаж частки учасника ТОВ проводитиметься шляхом повідомлення інших учасників даного ТОВ про намір продати цю частку. У такому випадку інші учасники протягом 30 днів мають право дати згоду на купівлю або відмову. При цьому, якщо інші особи відмовилися від покупки у зазначений термін, то учасник, який хоче продати свою частку, може це зробити вже третім особам.

Не внесення частки до статутного капіталу при його формуванні чи створенні може стати підставою для рішення про виключення учасника з ТОВ. Це буває вкрай рідко, але на практиці такі винятки практикуються.

Поетапна процедура виходу учасника з ТОВ

Розмір частки учасника під час виходу з ТОВ. Розмір частки учасника впливає на процедуру виходу з ТОВ, а саме:

  • якщо розмір частки  50% і більше відсотків, то для виходу з ТОВ йому знадобиться згода інших учасників;
  • якщо розмір частки менший за 50 %, то учасник може у будь-який час вийти з ТОВ без згоди інших учасників.
  • якщо лише один учасник у ТОВ, то він не може вийти з товариства,  оскільки це заборонено і йому або потрібно продати свою частку, або проводити процедуру ліквідації ТОВ.

Якщо учасник виходить із підприємства, де його частка менша за 50%, то йому достатньо звернутися до нотаріуса або до ЦНАП, заповнити заяву, сплатити адміністративний збір та надати завірену нотаріально заяву про вихід з ТОВ. При цьому, учасник вважатиметься таким, що вийшов з ТОВ за фактом внесення даних до реєстру підприємців та юридичних осіб.

Якщо учасник виходить із підприємства, де його частка понад 50%, то за таких умов учаснику потрібно надіслати решті учасників ТОВ заяву про намір вийти з підприємства і отримати згоду про вихід. Така заява оформляється на спеціальному нотаріальному бланку із завіренням нотаріуса підписом учасника, який хоче вийти з ТОВ.

Лист варто надсилати з повідомленням та цінним на пошті, при цьому при отриманні листа інші учасники можуть протягом місяця ухвалити рішення про надання згоди. Відповідь на вихід від інших учасників також нотаріально засвідчується і за фактом отримання останньої з учасників згоди на вихід, протягом 30 днів дається час на вихід з ТОВ. Терміни можуть бути зменшені або збільшені згідно зі статутом ТОВ.

Розрахунки та виплати учаснику ТОВ, який виходить з підприємства

Варто одразу окреслити терміни за часом та вартість частки, яку було внесено учасником ТОВ, який хоче вийти з підприємства. У даному випадку, протягом 30 днів товариство ТОВ, яке отримало повідомлення про вихід учасника ТОВ, має зустрічно зробити оцінку вартості частки учасника, який хоче вийти з товариства та розрахунковий документ оцінки такого розрахунку частки.

Моменти ким і хто проводить розрахунок прописується у самому статуті, а на практиці може зробити бухгалтер на підприємстві на день отримання повідомлення про вихід учасника ТОВ, переданого іншим учасникам. Оцінка частки проводиться за ринковою вартістю всіх часток учасників ТОВ пропорційно розміру частки учасника, яка зафіксована у статуті. При цьому учаснику, який вийшов з ТОВ, може бути передано інше майно, яке може бути пропорційне вартості його частки.  

При цьому ТОВ зобов'язане виплатити своєму колишньому учаснику вартість його частки протягом року з дня, коли воно дізналося або мало дізнатися про вихід свого учасника. Таким чином, швидко отримати свої кошти, які вкладені в статутний капітал ТОВ може зайняти певний час.

Дмитро К.
19 Липня 22
52
0
Теги
ТОВ

Задати юридичне питання

Ім'я
Електронна пошта
Задати питання

Популярні пости

Реєстрація та відкриття ФОП, ІП та СПД у Кривому Розі
95
14.07.22
Ризики під час роботи ТОВ чи ФОП з договорами
67
19.07.22
Як вибрати КВЕД для ФОП або ТОВ
63
15.07.22
Назва компанії ТОВ в Україні
58
19.07.22
Порядок виходу учасника з ТОВ
52
19.07.22

Теги

бізнес (8) розлучення (1) ТОВ (17) СПД (2) бухгалтер (1) ФОП (24) ПДВ (2) юридична консультація (1) аліменти (1) ПП (2) ІП (2) КВЕД (1) договір (2) податки (7)

Останні коментарі

Доброго дня Марина. Ні не треба.
Дмитро К.
02.03.23
Добрий день, чи потрібна ліцензія на КВЕД 86.90 (п...
Марина
22.11.22
© Юридична компанія, 2013-2022

Відкриття та закриття бізнесу в стислий термін наш профіль!

Компанія
  • Юридичні консультації
  • Сімейне право
  • Продаж готових ТОВ
  • Блог
Контакти

Працюємо Пн-Сб 9:00-20:00

Кривий Ріг вул. Героїв Ато 30в

097-29-68-251

Зворотній зв'язок

Пошук по сайту