Працюємо Пн-Сб 9:00-20:00
Реєстрація ФОП зараз стала дуже простою, а запровадження бізнесу із залученням бухгалтера стала ще простіше. Підприємець за своєю суттю це особа, яка бере на себе всі ризики щодо запровадження свого особистого бізнесу. І тут стає питання ризиків і як не потрапити на гачок від сумнівних та небезпечних угод. Як правило, на не законні та ризиковані угоди вас можуть підштовхнути як гроші, чи, можливо, допомогу другу.
Ми в нашій статті більш простою мовою пояснимо, що робити не варто, та чому ввести свій бізнес у білу набагато безпечніше.
Найпоширенішим і небезпечним методом є переказ вам грошей для подальшого «переведення в готівку» їх вами. На прохання переказу грошей та отримання вигоди ви можете зіткнутися з проблемами як з боку фінансового моніторингу, так і правоохоронних структур. Тож якщо ви отримували стабільний дохід і вам раптом перерахують велику суму грошей, то ви станете цікавішими правоохоронцям. Далі ви, як мінімум, відвідаєте податкову інспекцію, або поліцію.
Не забувайте, що ФОП за всі свої дії відповідає всім своїм майном, а швидка угода та швидкі гроші можуть обернутися великими проблемами та кримінальною відповідальністю.
Другою помилкою підприємця може стати ваша доля в угодах, при яких ваш ФОП виконує функцію «допомоги» друга. Варіантів, за яких може бути маса, від того, що у вашого друга не та група єдиного податку, заморожені або заарештовані рахунки, та багато іншого. У такому випадку, ви проводячи угоду або нібито надаючи послугу, а по суті це робитиме ваш друг, ви ризикуєте не лише грошима, а й проблемами з податковими структурами та правоохоронцями.
Наприклад, ваш «друг» може просто не виконати замовлення або не зробити його, а попит буде з вашого ФОП. Повторюючи нашу тезу, що ФОП завжди відповідає всім своїм майном, вам потрібно самім собі завжди нагадувати як «холодний душ», і не ризикувати як мінімум грошима.
Такі угоди проблемні для обох сторін, як для замовників, так і для таких ФОП - виконавців.
Наприклад, є компанія, у якої ви хочете замовити послугу. Ви як замовник або клієнт ризикує тим, що виконавець може просто «піти» або «звільнитися» з компанії, а виконання та контракт буде між вами та даним ФОП. Якщо така компанія поставиться відповідально, то вони зроблять максимум, щоб уникнути ризиків і проблем. В іншому випадку, ви залишитеся без послуги, та пошуком «звільненого» ФОП, щоб розірвати договір та повернути гроші.
Наприклад, ви співробітник-ФОП на компанії де на вас укладаються договори. Після вашого звільнення з даної компанії до вас можуть зателефонувати з податковою, що при звірці контрагентів були показані рухи, а у вас їх немає. Після цього у вас будуть питання з податковою, як мінімум, чому ви не відобразили рух у звітності, а також штрафні санкції, пеня та сплата податку.
Підсумок, беручи участь у таких ризикованих угодах, ви ризикуєте не лише часом, а й грошима та проблемами з боку податкових структур та правоохоронців. Введення бізнесу в «білу», може бути не так просто, але при цьому безпечно.